РЕГАТА „САМОТНИК” – Лъчезар Братоев финишира първи, яхтите заобикаляха навигационен знак при потопения самолет на Тато » YEP.bg

Публикувано от YEP.bg на 21 June 2013 | 0 Коментари

Етикети: , , , , , , , ,

Снимка: LZ Yachting

Победител от първата гонка на регатата „Самотник”, която стартира рано тази сутрин във Варна е Лъчезар Братоев от LZ Yachting с лодка Bavaria Cruiser 40 S. Той финишира на пеперуда с Код Зеро. След него останаха лодките X-35 и „Сириус” от Порт Варна.

Всички яхти участващи в регата заобикаляха навигационен знак при потопения самолет на тоталитарното величие Тодор Живков с десен борд. Маневрата бе част от пълната дистанция на първата гонка. Състезателните инструкции бяха обсъдени и приети вчера на нарочна шкиперска конференция, която се проведе във ВК „Бавария яхтс”. Повече от 20 години такава регата не се е провеждала по нашето Черноморие, стана ясно вчера. В това издание яхтите ще направят общо 3 гонки между Варна и Балчик, а в неделя от 18 ч. на Морска гара ще бъде официалното награждаване на победителите и закриване на състезанието.

РЕГАТА "ОДИНОКИЙ"- Лачезар Братоев финиширует первым, яхты обходят навигационный знак около утоновшим самолете Тодора Живкова- Тато

Победитель первой гонки в регате "ОДИНОКИЙ", начало которой поставили сегодня рано утром в Варне- Лачезар Братоев из LZ Yachting с лодкой Bavaria Cruiser 40 S. Он финишировал "бабочкой" с кодом Зеро. За ним остались лодки X-35 и „Сириус” из Порт, Варна. Все яхты, которые приняли участие обходили навигационный знак правым бордом до утоновшевого самолета, тоталитарного величия Тодора Живкова. Маневра была часть полной дистанции первой гонке. Инструкции соревнования обсудили и приняли вчера, на нарочной шпикерской конференции, которая состаялась в ПК „Бавария яхтс”. Более 20 лет такова рода регаты не проводилась по ширинам болгарского черномория, сказали вчера. В нынешнем издании у яхт будут 3 гонки между Варной и Балчике, а в воскресенье с 18ч. на Морской Гаре состоится официальное закрытие и вручение призов победителям в соревновании.